ALE JA NIE CHCĘ SIĘ TAK BAWIĆ!

Słyszysz? To bunt. Był i już go oswoiłam. Męczący był etap użalania się- wracanie do przeszłości i porównywanie nieistniejącego z istniejącym. Koszmar, bo nic z tego nie wychodzi, brak efektu. Dopiero pogodzenie się z sytuacją, w której jestem, to dopiero coś, taka petarda. Czarno na białym widać co masz, co możesz z tym zrobić, jakie są możliwości. Kreślisz, rysujesz. Powstaje coś z niczego. Nie jest idealną opcją, ale daje szanse na przeżycie. No właśnie, ta niewiadoma stresuje, bo ja nie chcę się tak bawić… To są moje zabawki, ale układam z nich puzzle, a ja planowałam i robiłam dotąd wieże.

Pogodziłam się, że nie wrócę do „moich dzieci”, do „moich przedszkoli” (czyt. umówione przedszkola na Szkółkę Zębową w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r.). Zakładam też, że nawet jeśli przedszkola otworzą się, to osoby z zewnątrz nie wejdą tam, do dzieci przez długi czas- ryzyko wniesienia wirusa. Zaczęłam dostawać wiadomości z tych przedszkoli, że jest im przykro, że dzieci tak czekały na te warsztaty stomatologiczne. Ja także.

Pomyślałam, że dam dzieciom tę możliwość zabawy podczas warsztatu Szkółki Zębowej. Specjalnie dla nich stworzyłam Starter dla Nauczyciela Przedszkola. Umieściłam tam akcesoria i gadżety potrzebne do przeprowadzenia czterech aktywności, które przedstawiałam w Szkółce Zębowej: Bajka Zębowa, nauka szczotkowania, nitkowanie i zabawa w dentystę. Nauczyciel wprowadzony jest do tematu poprzez Instrukcję dla Nauczyciela i dalej zapoznaje się z wykonaniem zabaw zębowych dzięki Instrukcji krok po kroku.

W ten sposób warsztat o higienie jamy ustnej może odbyć się w każdym przedszkolu, bez mojej obecności, bez konieczności umawiania się. To nauczyciel decyduje kiedy odbędzie się warsztat i ile razy powtórzy go. Czy to będzie okazja odnośnie realizacji edukacji zdrowotnej w przedszkolu, czy działań związanych z profilaktyką chorób człowieka, czy też jako zapoznanie się z zawodem- tu zawód higienistki stomatologicznej. Nieważne jak liczną grupę ma nauczyciel i nieważna jest lokalizacja przedszkola. Szkółka Zębowa dotrze wszędzie- Startery są rozsyłane kurierem, paczkomatem.

Wielką frajdą dla dzieci były gadżety stomatologiczne, którymi pracowały podczas warsztatu Szkółki Zębowej i te gadżety zabierały do domu. W Starterze też tak jest. Wyposaża on w te akcesoria czwórkę uczestników (wszystko jest w cenie Starteru Szkółki Zębowej dla Nauczyciela). Pozostałe gadżety dla każdego dziecka trzeba dokupić osobno (Zestaw Uzupełniający Szkółki Zębowej), a cena jest niższa od dotychczasowego biletu Szkółki Zębowej.

Starter Szkółki Zębowej dla Nauczyciela zawiera też stałe elementy do wielokrotnego użycia. Mogą one zostać w przedszkolu i na przykład posłużyć innej grupie. Wystarczy wtedy zamówić gadżety dla każdego dziecka w grupie (Zestaw Uzupełniający Szkółki Zębowej).

Ten produkt, oprócz akcesoriów stomatologicznych, takich jak: lusterko stomatologiczne, rękawiczki, szczoteczka, posiada gadżety autorskie: ilustrowana Bajka Zębowa oraz Słoneczny Model Zębowy przyjazny dzieciom.

Każdy uczestnik warsztatu Szkółki Zębowej otrzymuje dyplom za udział w zabawach, za wysiłek włożony w każdą aktywność niezależnie od wyniku tych działań. W pudełku aktywności zębowych znajdziesz też materiały GRATISOWE.

Starter Szkółki Zębowej dla Nauczyciela jest dla mnie jak dziecko, które opuszcza dom rodzinny. Stworzone w moich rękach, odtwarzane w przedszkolach przez mnie, teraz zaczynają żyć własnym życiem.

Chcesz poznać Starter? Chcesz go mieć w swoim Przedszkolu?

Jest TUTAJ.