Jak wspieram kobiety po porodzie?

Nie jest to wizyta położnej. Przychodzę do mam jako promotor karmienia piersią i przekazuję im moje niemedyczne (jako promotor i matka dwójki dzieci, a medyczne jako higienistka stomatologiczna) wsparcie laktacyjne. Choć nie zawsze jest to tylko pomoc w laktacji.Jak wygląda niemedyczne wsparcie ?

Przyjeżdżam do ciebie i pytam, zadaję dużo pytań o przebieg ciąży, o poród. Przy okazji staram się odczytać twoje emocje. Sprawdzam jak się karmicie, wspólnie określamy wskaźniki skutecznego karmienia. Powtarzam je, abyś ty sama umiała je wychwycić, kiedy ja wyjdę. Patrzę jak się karmicie, pomagam przystawić ci dziecko do piersi raczej poprzez instrukcje. Bo kiedy ja wyjdę, to ty będziesz przystawiała dziecko kilkanaście razy na dobę, więc uczysz się tego podczas mojej obecności.

Przede wszystkim jestem tam dla ciebie, aby wysłuchać twojej historii i wesprzeć cię w osiągnięciu celu, do którego dążysz. Nie krytykuję, nie oceniam. Przedstawiam ci wskazówki, możliwości rozwiązania problemu.

Za każdą wskazówką stoi aktualna wiedza rekomendowana przez krajowe i światowe instytucje, ale przede wszystkim moja wiedza i doświadczenie jako promotorka karmienia piersią, instruktorka masażu Shantala i higienistka stomatologiczna.

Podczas indywidualnego spotkania „wsparciowego” łączę zdobytą wiedzę, wykształcenie i doświadczenie. Aby zapewnić ci pełne wsparcie, wiem kiedy kończą się moje kompetencje i wtedy chętnie wskazuję ci miejsca oraz ludzi, którzy dalej pomogą ci uporać się z problemem.

Do zobaczenia na wsparciowym spotkaniu u ciebie 🙂

Umówisz się TUTAJ